Jak wspomóc prawdiłową pracę układu trawiennego?
Wzdęcia mogą pojawić się wraz z uczuciem ciężkości po jedzeniu. Problemy trawienne mogą zepsuć nawet najlepsze przyjęcie czy radość z posiłku spożywanego wraz z rodziną. Aby uniknąć problemów trawiennych, przede wszystkim należy pamiętać o tym, by:

local_dining

Jedz powoli

Nasz mózg potrzebuje około dwudziestu minut, aby przesłać sygnał, że żołądek jest pełny. Każdy kęs pokarmu powinien być dokładnie przeżuty, ponieważ trawienie niektórych jego składników rozpoczyna się już w jamie ustnej.

>

Pomiędzy kolejnymi daniami warto zrobić sobie przerwę i przespacerować się, zanim zasiądziemy ponownie do stołu. Warto także pamiętać o tym, by nie przyjmować pozycji leżącej od razu po zjedzeniu posiłku, ponieważ może to skutkować cofnięciem się treści żołądkowej do przełyku.

directions_walk

Zrób sobie przerwę

Zioła pomogą w trawieniu

Jeżeli borykasz się z dolegliwościami trawiennymi i uczuciem ciężkości po jedzeniu, to warto zapobiegać występowaniu tych problemów.

Sięgnąć możesz po suplementy diety, wspomagające proces trawienia na przykład w formie ziołowej herbatki, takiej jak Verdin fix czy w postaci tabletek bądź kropli, które przyjmować można przed posiłkiem lub po nim. Suplementy diety Verdin zawierają zioła i ekstrakty z roślin, które wspierają proces trawienia, minimalizując uczucie ciężkości, występujące po przejedzeniu.

Sprawdź preparaty kompleksowo wspierające pracę układu trawiennego