Strona główna

Jak przeciwdziałać wzdęciom

Wzdęcia potrafią zepsuć całą przyjemność jedzenia, dlatego warto wiedzieć, jak im zapobiegać. Nie trzeba unikać potraw, które nam smakują, jeżeli będziemy pamiętać o kilku sposobach.

Jedz powoli!

Pośpiech nie służy trawieniu, jednak w dzisiejszych czasach bardzo często zapominamy o odpowiednim celebrowaniu posiłków. Rano zamiast śniadania wypijamy kawę, w pracy przegryzamy coś na szybko pomiędzy jednym mailem a drugim, zaś po powrocie do domu rzucamy się na obiad, bo nasze ciało domaga się paliwa. Wieczór zaś spędzamy przed telewizorem lub komputerem z paczką chipsów i butelką gazowanego napoju, często alkoholowego. Tymczasem powinniśmy pamiętać, aby zjadać pięć małych posiłków dziennie, najlepiej spokojnie i bez pośpiechu, bowiem w czasie szybkiego jedzenia połykamy również sporą ilość powietrza, co może wywołać wzdęcia.

Ogranicz spożycie tego, co ci nie służy

Aby uniknąć wzdęć, nie musisz całkowicie unikać produktów, które je powodują, tym bardziej, że jest wśród nich wiele warzyw: kapusta, fasolka, groch, cebula, soczewica, itp. Unikaj przejadania się tymi potrawami, spożywaj je w małych ilościach, gdyż wtedy unikniesz wzdęć. Twoim sprzymierzeńcem nie jest także cukier, dlatego ogranicz jego spożycie. Gazowane napoje zamień na niegazowaną wodę mineralną, która świetnie zaspokaja pragnienie, a nie powoduje wzdęć.

Wspomóż proces trawienia

Proces trawienia wbrew pozorom jest skomplikowany, dlatego warto go wspomóc. Jeżeli dokuczają ci wzdęcia po posiłkach, sięgnij po Verdin enzymixx. Spożywany przed posiłkiem bądź chwilę po jego zakończeniu ułatwia trawienie. W składzie suplementu zawarte są naturalne enzymy trawienne: laktaza, bromelaina, pochodząca z ananasa i cynaryna, pochodząca z karczocha. Dzięki składnikom zawartym w Verdin enzymixx można uniknąć nieprzyjemnych wzdęć i dyskomfortu trawiennego. Warto sięgnąć po niego w czasie rodzinnych uroczystości, przebiegających przy stole, a także w czasie spożywania posiłków w długiej podróży, gdy siedzenie w jednej pozycji nie sprzyja trawieniu.

Wzdęcia nie są groźną dolegliwością, lecz pogarszają nasze samopoczucie, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić. Warto także obserwować, które potrawy nam nie służą, bo w niektórych przypadkach wzdęcia mogą być objawem nietolerancji pokarmowej, na przykład podczas spożywania produktów mlecznych.

Sprawdź, jak jeść zdrowo i smacznie

Przejdź do Hello Zdrowie