Strona główna

Jak szybko pokonać niestrawność?

Z niestrawnością spotkał się zapewne niejeden z nas, zwłaszcza przy okazji zbyt obfitego objedzenia się smakołykami przy różnych uroczystościach. Przejedzenie jest bowiem jednym z najczęstszych powodów powstawania niestrawności.

Objawy niestrawności

Niestrawność to zespół objawów, który występuje na skutek problemów trawiennych. Wśród nich można wymienić wzdęcia, zgagę, nadmierne uczucie pełności, nudności, ból brzucha, a także kwaśny posmak w przełyku, spowodowany cofającą się treścią żołądka. Przy niestrawności może występować jeden z wymienionych objawów bądź też może ich występować kilka jednocześnie.

Jak uniknąć dolegliwości?

Najlepszym sposobem na uniknięcie niestrawności jest umiar w jedzeniu oraz ograniczenie potraw ciężkostrawnych czy wzdymających. Warto również zwrócić uwagę na to, co wywołuje u nas niestrawność. Dla jednych mogą to być ostre przyprawy, dla innych zaś czekolada czy kawa. Jeżeli zauważymy, że jakiś pokarm nam nie służy, należy wyeliminować go z diety lub ograniczyć jego spożycie do sporadycznych okazji.

Zioła na niestrawność

Kiedy przydarzy nam się niestrawność, warto sięgnąć po naturalne lekarstwo, jakim są zioła. Odpowiednio dobrana kompozycja ziół, taka jak na przykład Verdin fix pozwoli na skuteczne pokonanie dolegliwości. Verdin fix zawiera kolendrę siewną, kminek, dziką różę, zieloną herbatę, lukrecję i mniszek lekarski, które pomagają utrzymać komfort trawienny i mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego.

Zamiast herbatki – ciekawe napoje

Picie Verdin fix nie musi ograniczać się do spożywania naparu ziół z saszetki. Dzięki połączeniu ziołowego naparu z innymi składnikami możesz otrzymać ciekawy smak napojów. Dzięki połączeniu Verdin fix z miodem, śliwkami, jagodami goji i bazylią otrzymać można smaczny i zdrowy koktajl. Z kolei zwolennikom zimnych napojów przypadnie do gustu połączenie Verdin fix z syropem z owoców dzikiej róży, sokiem jabłkowym i limonką, które nie tylko orzeźwi, lecz także korzystnie wpłynie na układ pokarmowy.

Niestrawność nie musi psuć nam humoru i apetytu. Warto wiedzieć, jak sobie z nią poradzić, by cieszyć się komfortem trawiennym na co dzień.

Sprawdź, jak jeść zdrowo i smacznie

Przejdź do Hello Zdrowie