Strona główna

Uczucie ciężkości po jedzeniu - jest na to rada

Jedzenie jest nie tylko dostarczaniem naszemu ciału odpowiednich składników, lecz także dużą przyjemnością. Czasami folgujemy sobie za bardzo i zjadamy za dużo, co może przyczynić się do wystąpienia dolegliwości trawiennych po jedzeniu. Uczucie ciężkości to jeden z objawów problemów z trawieniem.

Niestrawność, wzdęcia, zgaga

Wymienione objawy mogą pojawić się wraz z uczuciem ciężkości po jedzeniu. Problemy trawienne mogą zepsuć nawet najlepsze przyjęcie czy radość z posiłku spożywanego wraz z rodziną. Aby ich uniknąć, przede wszystkim należy pamiętać o tym, by jeść powoli. Nasz mózg potrzebuje około dwudziestu minut, aby przesłać sygnał, że żołądek jest pełny. Każdy kęs pokarmu powinien być dokładnie przeżuty, ponieważ trawienie niektórych jego składników rozpoczyna się już w jamie ustnej. . Pomiędzy kolejnymi daniami warto zrobić sobie przerwę i przespacerować się, zanim zasiądziemy ponownie do stołu. Warto także pamiętać o tym, by nie przyjmować pozycji leżącej od razu po zjedzeniu posiłku, ponieważ może to skutkować cofnięciem się kwaśnej wydzieliny żołądkowej do przełyku.

Zioła pomogą w trawieniu

Jeżeli borykasz się z dolegliwościami trawiennymi i uczuciem ciężkości po jedzeniu, to warto zapobiegać występowaniu tych problemów. Sięgnąć możesz po suplementy diety, wspomagające proces trawienia na przykład w formie ziołowej herbatki, takiej jak Verdin fix czy w postaci tabletek bądź kropli, które przyjmować można przed posiłkiem lub po nim. Suplementy diety Verdin zawierają zioła i ekstrakty z roślin, które wspierają proces trawienia, minimalizując uczucie ciężkości, występujące po przejedzeniu.

Wspieranie procesu trawienia

W przypadku występowania dolegliwości trawiennych warto pomóc ciału w procesie trawienia. Przed wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej ilości błonnika w diecie, a także o unikaniu potraw tłustych i ciężkostrawnych. Należy także pić odpowiednią ilość wody. Dla prawidłowego trawienia bardzo ważna jest również aktywność fizyczna. Siedzący tryb życia powoduje, że nasz metabolizm zwalnia, a układ trawienny się rozleniwia.

Uczucie ciężkości po jedzeniu nie musi być towarzyszem każdego posiłku. Jeżeli jednak występuje ono często, nawet przy spożywaniu mniejszych porcji i stosowaniu suplementów diety dostępnych bez recepty, wówczas warto skonsultować się z lekarzem.

Sprawdź, jak jeść zdrowo i smacznie

Przejdź do Hello Zdrowie