Problemy trawienne i uczucie ciężkości mogą zepsuć nawet najlepsze przyjęcie czy radość z posiłku spożywanego wraz z rodziną. Oto, jak możesz poradzić sobie z przykrymi dolegliwościami układu pokarmowego.

Uczucie ciężkości po jedzeniu? Sprawdź co możesz na to poradzić

Aby uniknąć problemów trawiennych, przede wszystkim należy pamiętać o kilku sprawdzonych zasadach:

Jedz powoli

Nasz mózg potrzebuje około dwudziestu minut, aby przesłać sygnał, że żołądek jest pełny. Każdy kęs pokarmu powinien być dokładnie przeżuty, ponieważ trawienie niektórych jego składników rozpoczyna się już w jamie ustnej.

Zrób sobie przerwę

Pomiędzy kolejnymi posiłkami zalecamy zrobić sobie przerwę i wyjść na spacer. Warto także pamiętać o tym, by nie przyjmować pozycji leżącej od razu po zjedzeniu posiłku, ponieważ może to skutkować cofnięciem się treści żołądkowej do przełyku.

Zioła pomogą w trawieniu

Jeżeli borykasz się z dolegliwościami trawiennymi i uczuciem ciężkości po jedzeniu, sięgnij po suplementy diety wspomagające proces trawienia. Ziołowe herbatki, jak Verdin Fix czy tabletki Verdin MAX i krople Verdin complexx zawierają zioła i ekstrakty z roślin, które wspierają proces trawienia, minimalizując przy tym uczucie ciężkości po jedzeniu.